Projektowanie i wykonanie Inteligentnych Domów

Inteligentne instalacje elektryczne, Inteligentny Dom, Inteligentny Budynek czy Smart Home. Co oznaczają owe terminy i czym w praktyce są? Jest wiele określeń na rynku, które mają jeden wspólny mianownik – zintegrowana automatyka budynkowa. Inteligentny Dom to obiekt posiadający zaimplementowane nowoczesne technologie wspomagające komfort, pozwalające na oszczędności w zużyciu energii, poprawia bezpieczeństwo oraz eliminujące wiele monotonnych codziennych czynności. W praktyce inteligentny budynek posiada wiele czujników i detektorów oraz umożliwia integrację większości urządzeń w domu. System analizuje informacje pochodzące z różnych elementów, i odpowiednio na nie reaguje, co daje w efekcie mieszkańcom komfort użytkowania domu, minimalizacji kosztów eksploatacji. Systemy takie są skalowalne, pozwalają uzyskać realne oszczędności i są obecne masowo stosowane w nowo budowanych oraz gruntownie remontowanych domach i mieszkaniach.

Inteligentny dom (inteligentne instalacje elektryczne) w praktyce umożliwia:

R
sterować oświetleniem,
R
sterować roletami i żaluzjami,
R
sterować nawadnianiem ogrodu,
R
sterować klimatyzacją, ogrzewaniem oraz wentylacją,
R
sterować urządzeniami audio / wideo,
R
sterować bramą wjazdową, garażową,
R
zarządzać monitoringiem,
R
zarządzać wieloma innymi urządzeniami.
Wszystko to można zrobić w prosty sposób dzięki łatwemu w obsłudze panelowi lub aplikacji zainstalowanej na smartfonie, tablecie czy komputerze. Oszczędzając czas oraz uwalniając swój umysł od myślenia w jaki sposób precyzyjnie dopasować warunki panujące w domu do takich, które są najbardziej optymalne.

Dobrze zaprojektowany i skonfigurowany system Inteligentnego Domu

potrafi niemal „czytać nam w myślach”, jest dla Użytkownika niczym dodatkowa para rąk, która w intuicyjny, często niewidzialny sposób wspiera funkcjonowanie obiektu w znaczny sposób podnosząc komfort użytkowania. Inteligentne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem oraz klimatyzacją może w znaczący sposób przyczynić się do zredukowania kosztów zużycia energii. Możliwa jest także integracja z innymi systemami, np. wykorzystując informacje z systemu alarmowego np. do wyłączenia oświetlenia czy zamknięcia zaworu wody podczas uzbrajania alarmu.
Jeśli nie mają Państwo jeszcze wybranego dla siebie rozwiązania – pomożemy jego w doborze. Dobór optymalnego rozwiązania automatyki budynkowej wymaga dogłębnej analizy potrzeb Klienta oraz ograniczeń technicznych, z jakimi mamy do czynienia w danym budynku/lokalu. Najlepiej więc połączyć omawianie wymaganej funkcjonalności systemu z pierwszą, niezobowiązującą wizytą techniczną w Swoim domu, mieszkaniu czy innym lokalu.

TWÓJ INTELIGENTNY DOM
W ZASIĘGU RĘKI

EGOTECH S.C. Dominik Mzyk, Aleksander Piotrowski
42-674 Zbrosławice,
ul. Gen. J. Ziętka 13A
nasza strona wykorzystuje pliki cookies, czyli potocznie zwane ciasteczka View more
Akceptuje