Inteligentny budynek

Czym jest inteligentny budynek? W sieci znajdziecie Państwo bardzo wiele definicji, czy określeń. Poniżej prezentujemy jedną zaczerpnięta z Wikipedii:

Inteligentny budynek, inteligentny dom – określenie wysoko zaawansowanego technicznie budynku. Inteligentny budynek posiada system czujników i detektorów oraz jeden, zintegrowany system zarządzania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami. Dzięki informacjom pochodzącym z różnych elementów systemu, budynek może reagować na zmiany środowiska wewnątrz i na zewnątrz, co prowadzi do maksymalizacji funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa, minimalizacji kosztów eksploatacji i modernizacji oraz ograniczenia emisji szkodliwych zanieczyszczeń. System inteligentnego budynku nie powinien wpływać negatywnie na ludzi znajdujących się w jego środowisku.

W praktyce Inteligentny Dom może wyręczać nas w wielu codziennych czynnościach. Zachowanie Inteligentnego Domu możemy także w pełni dostosować do własnych upodobań.

Wyobraźmy sobie budynek, w którym rano same otwierają się rolety a o zmroku zamykają, by domownicy nie byli widoczni z zewnątrz przy włączonym oświetleniu w domu. Oświetlenie włącza się automatycznie, dostosowując jasność do każdej pory dnia i nocy. Ogrzewanie czy klimatyzacja automatycznie dostosowuje się do warunków panujących wewnątrz. Dobrze zaprogramowany Inteligentny Dom może niemal czytać nam w myślach 🙂 Brzmi jak science-fiction? Nie, to już nasza rzeczywistość, do której i Was zapraszamy.

TWÓJ INTELIGENTNY DOM
W ZASIĘGU RĘKI

EGOTECH S.C. Dominik Mzyk, Aleksander Piotrowski
42-674 Zbrosławice,
ul. Gen. J. Ziętka 13A
nasza strona wykorzystuje pliki cookies, czyli potocznie zwane ciasteczka View more
Akceptuje